Rocks find out who they'll face in FA Trophy - if they beat Bracknell

Bognor will go to Walton Casuals in the second qualifying round of the FA Trophy if they overcvome Bracknell Town in Tuesday night's first qualifying round replay at Nyewood Lane.

Monday, 29th October 2018, 12:14 pm
Updated Tuesday, 30th October 2018, 4:16 am
Walton (in orange) in action at Hastings earlier this year

The Rocks drew 2-2 in Berkshire on Saturday thanks to goals by Jimmy Muitt and - in injury time - Brad Lethbridge.

The replay is at the Lane with a 7.45pm kick-off on Tuesday.

The winners will visit Walton Casuals - currently 13th in the Southern League premier south, the same level as the Bostik premier that the Rocks play in - on Saturday, November 10.

Walton beat Molesey in Saturday's first qualifying round.

Bognor battle back to force Trophy replayBUILDBASE FA TROPHY SECOND ROUND QUALIFYING

SATURDAY 10 NOVEMBER 2018 - WINNERS RECEIVE £4,000

1 Basford United v Stafford Rangers

2 Stamford or Leek Town v Kettering Town

3 Stalybridge Celtic v Buxton or King’s Lynn Town

4 Kidsgrove Athletic or Yaxley v Ramsbottom United

5 AFC Mansfield or Hednesford Town v Pickering Town or Droylsden

6 St Neots Town v Barwell or Coalville Town

7 Lancaster City v Ossett United

8 Newcastle Town v Workington

9 Marske United v Gainsborough Trinity or Tamworth

10 Halesowen Town v Prescot Cables

11 Alvechurch or Stratford Town v Mickleover Sports

12 Witton Albion v AFC Rushden & Diamonds

13 Farsley Celtic v Carlton Town

14 South Shields v Hyde United

15 Brightlingsea Regent v AFC Hornchurch

16 Lewes v Merthyr Town

17 Chipstead v Kingstonian or Bedford Town

18 Dorking Wanderers v Tonbridge Angels

19 Hendon v Biggleswade Town

20 Basingstoke Town v Enfield Town

21 Royston Town v Thame United

22 Horsham v Potters Bar Town

23 Brentwood Town v Poole Town

24 Herne Bay v Needham Market

25 Leiston v Melksham Town

26 Salisbury v Merstham

27 Swindon Supermarine v Hayes & Yeading United or Banbury United

28 Metropolitan Police v Harlow Town or Carshalton Athletic

29 Weymouth v Cinderford Town or Street

30 Yate Town or Dorchester Town v AFC Totton

31 Aveley v Kempston Rovers or Beaconsfield Town

32 Burgess Hill Town or Worthing v Haringey Borough or Chesham United

33 Walton Casuals v Bracknell Town or Bognor Regis Town

34 Folkestone Invicta v Didcot Town or Mangotsfield United

35 Greenwich Borough v Bishop’s Stortford

36 Hartley Wintney or Tiverton Town v Wingate & Finchley